Zdraví mě baví, protože když jste zdraví můžete cokoli,

aneb příběh z domečku u lesa.

Jako malá holka, jsem se vždy, když mi něco bylo kurýrovala u babičky. Babička byla ta, která mi vařila cibulový čaj. Babička byla ta, která půl dne táhla na plotně silný vývar. Babička byla ta, která psala deníčky o tom, jaké bylinkové čajíky popíjíme a proč.

Moje mamka měla v lekérně pouze Paralen, náplast, teploměr, obvaz a tygří mast. Tím to haslo.

A tak veškeré umění, jak být zdravá se točilo okolo babičiny kuchyně a pár truhlíků za okny.

Během studia na střední a prvních prací jsem téměř nemarodila, nebyl na to čas a svou roli sehrála domácí strava, kterou jsem měla denně jako malá holka.

Situace se změnila narozením první dcery Káti. Tady začal kolotoč nekonečných nudlí, kašlů a laryngitid.

Než obešla jedna rýma celou rodinu uplynul měsíc a začínalo se na novo. Na zlepšení nepřidal ani fakt, že Káťa začínala chodit do školky. Pár nocí jsme proseděly v posteli bundě a kulichu, když se k nám nastěhovala laringitida.

Abychom doma jen neprali kapesníky a nepotili se v posteli bylo potřeba se vrátit ke kořenům a začít používat bylinky, pořádné vývary a recepty našich babiček.

Bylo to snadné, spoustu věcí jsem si pamatovala a spoustu věcí jsem dohledala v deničcích.

Dáda Frenclová s dcerou Káťou a Terezkou

Kátě bylinkové čaje chutnaly, užívaly jsme si naši malou zahrádku, kde jsme pěstovaly co se dalo. Plody, natě, lístky jsme sušily, mrazily, zavařovaly, macerovaly.

Manžel říkal, že jednou snad zavaříme i šišky, protože jsme bydleli u lesa.

Brzy jsem objevila i úžasné bylinné koncentráty, které jsou vyrobeny tak, aby fungovaly na úrovni fyzické i psychické, všechny zkušenosti s nimi s vámi sdílím na stránkách i v příbězích.

Dáda Káťa i |Terezka vaří na zahrádce

Jak šel čas usoudili jsme, že chceme zažívat ještě víc legrace a na svět přišla druhá dcera Terezka. Ještě že v této době už jsme měli ozkoušeno, jaké bylinky a recepty babičky na co fungují. Protože nálož bacilů a dvě malé děti doma byl tedy fičák.

A tak jsme doma v kuchyni, ale i na zahrádce kuchtily společně lektvary, domácí obídky a sporák, mixér i sušička frčely na plno.

Všechno jsme dělaly společně a spojily tak učení i zábavu v jednu velkou legraci.

Takhle jsme si užívali u lesa celéjejich dětství. Díky bylinkám, domácí stravě, pořádným procházkách jsme veškeré prskání i nemoci zvládali na jedničku.

Průběh nemoci jsme vždy uměly zmírnit a celou dobu nemoci razantně zkrátit.

Vzpomínám si, jak se mě ptaly a dodnes ptají kamarádky, co že jsme dělali když holky marodily, Když měly neštovice, když holky měly laringitidu a další. Dobře věděly, že jsme byly ze všeho rychle venku a tak chtěly poznat naše kouzla a tajemství.

A všechna tahle tajemství teď posílám do světa i já. Píšu s láskou e-knihy, PDF materiály, točím online kurzy proto,aby si maminky a děti mohly společný čas užívat, aby se nemusely zbytečně trápit nemocemi a otravovat jen chemií.

Možná jste mě vídali s tématem peníze a finanční svoboda. Toto téma Už jsem kompletně zpracovala a za ta léta konzultací jsem zjistila, že lidé se často honí půlku života za penězi a druhou půlku za zdravím. Proto se i já nyní vracím dělat osvětu a šířit informace o tom jak být zdraví klidně až do stovky.

Držte mi palce a pojďte se mnou dělat tenhle svět i lidičky zdravější bez chemie. Pojďte si vychutnávat silný vývar vařený s láskou a večer popíjet meduňkový čas slazený kapkou pampeliškového medu.

Užívejte si společné chvíle v rodině a zvedám hrneček s aloí na vaše zdraví s láskou Dáda

Dáda pije čaj