Ležím na pláži, okolo plují loďky, lodě, luxusní jachty a možná i soukromá ponorka. Naproti, asi 500m, přes moře vidím na soukromý ostrov Skorpios, který patří rodině Onasisů, ostrov má vlastní heliport, kurty, park, botanickou a hlídají ho ve dne v noci potápěči.

S tímhle nádherným výhledem si debordelizuju hlavu. Protože to, co se mi děje každý den je obrazem mého každodenního myšlení.

Špatná zpráva je, že ovlivňujete svůj život i pomocí blbých, smutných, stresujících myšlenek a i to se vám odráží v denní realitě.

Do hlavy jen to dobré!

Záleží, co si pustíte do hlavy, čím budete živit váš mozek a tím pádem i svůj život.

Mám pro vás bezva tip na úžasnou knížku „ Myslete velkoryse“ od Davida J. Schwartze, která vám všechno pěkně objasní :-).

Je to pár let, co jsem ji četla, ale zopákla jsem si ji celou minulý měsíc na Lefkádě a byla to bomba.

Knížky, které vás mají někam posunout, rozsvítit vám žárovku v hlavě nebo nastartovat novou éru vašeho úspěšného života je potřeba číst v klidu, nejlépe někde jinde než doma nebo v autobuse, zkrátka mimo každodenní blázinec.

Kde a kdy hltat ty správné informace?

Proto jsou k tomu nejlepší dovolené, výlety, ještě je fajn, když s sebou máte prima osobu, která vás v tom podpoří a vy s ní můžete probrat novinky, postřehy a poradit se.

Na obrázku níž vidíte pláž zamilovaných Porto Katsiky, kam jezdí z celého světa páry a mají svatbu snů při západu slunce. Voda byla nádherná, průzračná viděli jste každý kamínek, ale taky hodně ledová, asi proto, aby se vám z té nádhery nezatočila šiška.

Když si takovou knížku přečtete, ať už tuhle, nebo jinou, je potřeba s tím dál pracovat.

Nejlépe ještě na příjemném místě, kde jste ji četli si sepište základní body, které vám rezonovaly, zaujaly vás, řekli jste si, to je pravda, pravdou.

Co dál?

No a pak je hlavně zařaďte do svého života, hned teď. 

Je to stále dokola a dokola, bez práce nejsou koláče, určitě se opakuji, ale tak to prostě je a hotovo.

Jak to zařadit?

Vymyslete nějaký plán, postup jak to zařadíte do každodenního života, aby vám to pomohlo. Konkrétně bod za bodem, nejdřív můžu udělat tohle, pak tohle, a pak budu tady.

Příklad ze života

Uvedu to na konkrétním příkladu, zrovna na Lefkádě, na kouzelném ostrově jsme řešili koupi malého pozemku, cena byla dost vysoká, je to na konci světa, nejsou tam inženýrské sítě, soused má smradlavého kozla…

Pro hrálo tohle: prima sousedi, klid, blízko u lesa, menší pozemek, menší starost na údržbu.

Miluju papír a tužku, neznám jednodušší a praktičtější způsob než udělat dva sloupce PRO a PROTI, nebo jestli chcete + a –. Pak si všechno zařadím, k tomu vás budou napadat další a další věci rozhyřte debatu a přijdete na takové zápletky, které by vás samotné možná ani nenapadly.

Nakonec přijde Japonec, ne vážně sečíst podtrhnout a vyvodit závěr, rozhodnutí, ORTEL.

Pro nás to v tomhle případě znamenalo koupit. HURÁ mám další pozemek. Už vymýšlím, kde a kdy začnu, seznamuju se se sousedy, množím kytky na záhon a říkám si ještě se ten starý komunistický stan bude hodit, až budeme potřebovat hodit kopyta nahoru. Nic jiného než pustina a džungle tam totiž zatím není, ale bude to kousek ráje na ZEMI, to mi věřte.

I v tomhle rozhodnutí mi pomohlo opáčko knížky „Myslete velkoryse“ od Davida J. Schwartze, mrkněte na ní, začtěte se a uvidíte sami.

Budu moc ráda, když mi napíšete do komentářů jak přemýlíte vy, jak vám to pomáhá, jesti máte nějaký praktický, jednoduchý, rozhodovací postup?

Nejlepší komentář s konkrétní radou, která může pomoci ostatním odměním Ebookem „Penězovod, moje továrna na peníze“, tak do toho pište, raďte a  hlavně mějte se fajn 🙂

A kdybyste náhodou chtěli pomoc i ostatním k penězům, pošlete můj článek dál svým sdílením, díky za všechny.

Jo a v září chystám překvápko, tak se těšte.

Dáda

Komentáře

Pin It on Pinterest

Share This