Jak zařídit abyste měli na účtě alespoň 200.000 Kč, vlastní bydlení, mohli jet v klidu na dovolenou nebo poslat své dítko na školu?

Nejdřív musíte vědět co chcete. Kdo nic nechce, tak nic nemůže mít. Pro spousty lidí je velice těžké něco chtít, a pak to mít. Pokud nevíte co máte chtít a pak to mít, tak je nutné to zjistit.

DSCN1363

Pro představu Vám uvedu dva příklady naší rodiny, děti mne za to milují 🙁

To jsou ale věci.

Mám dvě pubertální dcery a starší Káťa jezdí na koni. Před 4 lety se bála okolo nich jen projít a dnes zkrotí 800 kilového „drobečka“ jako nic.

Naučila ho spousty věcí a je vidět, že jí koník opravdu věří 🙂

024

Když je vidím pohromadě, je to ten pocit „oni se snad pro sebe narodili“.

Není to nic lehkého, kydají hnůj, koně denně čistí, připravují krmení.

V mrazu, v dešti i ve vedru, prostě vždy. Naučila se tam velké zodpovědnosti, to je první dobrá zpráva. Po roce si umanula, že bude závodit. Na to musíte mít sílu v nohách a pevnou vůli. No a po roce dřiny, opravdu závodí. Není to zatím mistrovství světa, ale závodí. Právě ten první záměr byl pro ni důležitý a zásadní. Bez něho by to nedokázala.

Finančně to není žádná brnkačka, kapesné běžné nemáme, kačky holky dostanou za pomoc v domácnosti nebo na zahradě.

Copak bez práce jsou koláče?

Do budoucna chce mít ranč v Norsku, protože má ráda zimu. Říká to už rok a s takovým přesvědčením, jsem si jistá, že ho mít bude. Třeba ne až v Norsku, ale bude.

A náš HLAVNÍ ÚKOL?

Podpořit jí, ne jí vše dát, ale vyslechnout, poradit, pomoc zařídit, věřit.   Vše co si vymyslíš, vše v co uvěříš, toho také můžeš dosáhnout !

Druhý příklad je můj osobní.

Miluji moře, teplo, slunce, to prostřeí mne fascinuje :-). Lidé jsou u moře usměvaví a pohodáři. Tvrdím, že je to tím sluníčkem. Když jsem tam, stačí mi polovina času na odpočinek a udělám mnohem víc práce než u nás.

Ta žhavá koule je zrátka jako super nabíječka.

Je to 5 let zpět co nás napadlo, že bylo by fajn moci odjet k moři kdykoli nás napadne, nebo se tam přímo přestěhovat. Dříve jsme jezdili k moři jednou za rok a těžko se mi na to šetřilo. O té doby co jsme si vysnili naši budoucnost se stala spousta věcí.

Jaké?

Máme jinou práci, jiné možnosti, jiné výdělky. V každé zemi kde se nám líbí okukujeme reality, abychom si ještě více vybarvili svůj sen.

Na Zakyntosu jsme objevili pozemek přímo u moře s malým molem, dům už nestál, lehl popelem, ale zbyla super venkovní kuchyň, no ne?Zakyntos 2014 797

 

Poptávali jsme se sousedů a večer majitele hotelu, ve kterém jsme bydleli. Ten nám říkal, „máte smůlu“, už si to zařizuji, ale hned volal kamarádovy, který má na ostrově realitku.

No loni to nevyšlo, ale vesmír zná náš záměr a vidí jak moc vážně to myslíme, takže budou další a další možnosti 🙂

Sama žasnu čeho všeho je člověk schopen, když ví PROČ to dělá.

Loni jsme byli u moře již 3x, letos také, ale plánujeme ještě nějaký teplý podzim. To je ten motor.

Je nutnost občas někam vypadnout, podívat se na vše s nadhledem, promyslet další postup a oddychnout si. O to více ze sebe vydáte po návratu.

Už se moc těším na podzim a udělám pro to maximum.

Pokud potřebujete pomoci s Vaším záměrem mrkněte zde.

Budu ráda za Vaše komentáře, záměry, inspiraci mohou pomoci ostatním :-), pište prosím zde pod článek.

Jen a jen prima zážitky, inspiraci a jasný ZÁMĚR Vám přeje Dáda

 

 

Komentáře

Pin It on Pinterest

Share This